Shikoni se si e ze gjumi Presidentin Biden gjatë nje takimi zyrtar, video bëhet virale

Takimi i fundit midis Presidentit Joe Biden dhe Kryeministrit Naftali Bennett në Shtëpinë e Bardhë, tha Biden u bë viral dhe Biden po përballet me polemika të shumta. Në një video të shpërndarë gjerësisht në mediet sociale Biden shihet i ulur me sy të mbyllur dhe kështu, duket sikur po fle për disa minuta ndërsa, Bennett flet me të.

Ndërsa disa po kritikojnë Presidentin për gjumë, të tjerët po e mbrojnë duke thënë se ai po dëgjonte me vëmendje dhe kishte mbyllur sytë për t’u përqendruar.

EHA News shkroi në Twitter: “Presidenti amerikan Joe Biden ra në gjumë gjatë një konference shtypi që mbajti me Naftali Bennett. Bennett vazhdoi të fliste ndërsa Biden ishte duke fjetur. ”

Strategu politik Chuck Callesto theksoi: “Joe Biden u kap duke fjetur gjatë takimit të nivelit të lartë me kryeministrin e ri të Izraelit Naftali Bennett.”

Sidoqoftë, sipas reporterit të CNN, Daniel Dale, videoja e Joe Biden që flinte gjatë takimit të tij me kryeministrin izraelit Naftali Bennett është ‘e pakuptimtë’.

Ai ka ndarë lidhjen e videos ku shihet se Presidenti amerikan po merrte pjesë aktive në takim.