Shi apo diell? Ja si do të jetë moti këtë javë!

0
352

Sipas Sherbimit Meteorologjik Shqiptar java qe sapo nisem do te kete mot te kthjellet ne te gjithe territorin.

Ndersa ne oret e mesdites dhe e deri n pasdite do te shohim fenomenin e vranesirave mesatare ne vendet kodrinoro-malore ndersa ne bregdet priten vranesira te pakta kalimtare.

Megjithese ne zonen kodrinore e malore mund te hasim diku ne reshje afatshkurtra, shtrengata e stuhi, ne bregdet pushuesit te rrine te qete pasi nuk preken nga reshjet e shiut pervec ndonje ere te herepashershme.

Gjithashtu ditët do të mbyllen me mot kryesisht të kthjellët e vranësira të pakta kalimtare në lindje të territorit