Home TE NDRYSHME “Sa gjynah vjehrri,” reagon për herë të parë Armina Mevlani për Sali...

“Sa gjynah vjehrri,” reagon për herë të parë Armina Mevlani për Sali Berishën, habit me fjalorin

326
0

Blogerja Armina Mevlani, njëkohësisht dhe nusja e ish-kryeministrit Sali Berisha, ka reaguar për herë të parë pas përjashtimit të këtij të fundit nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike.

Mevlani, partnerja e djalit të ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzenit, ka zgjedhur të komnetojë në një psotim të aktores Olta Gixhari, të cilën e ka komplimentuar për dukjen.

Ndjekësve u ka rënë në sy komenti i Mevlanit dhe kanë replikuar me të.

“Sa gjynah vjehrri,”- shkruan një orej tyre, por Mevlani nuk ia ka përtuar përgjigje.

“Mos ia qaj hallin,”- shkruan blogerja në replikën e saj.

Kjo është një ndër të paktat herë që Mevlani zgjedh të flasë përsa i përket politikës ku familja e partnerit që ka zgjedhur të ketë në krah është përfshirë. Debati më i fundit është situata e ish-kryeministrit Sali Berisha pas përjashtimit nga grupi parlamentartë PD-së me vendim të kryedemokratit Lulzim Basha.