Rinasi konfirmon 25 fluturime e para per muajin Shtator vetem keta qytetar mund te udhetojne

0
437

Aeroporti i Rinasit ka konfirmuar 25 fluturime cilët do të nisen nga Tirana drejt qyteteve pritëse shpresojme qe sa me shpejte Shqiptaret te udhetojne drejte vendeve te evropes

Por mund te udhetojne te gjitha ata qe kane dokumenta te vecanta.

Në njoftimin e shpërndarë Tirana Internacional Airport tha se pasagjerët duhet të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për t’u njohur me rregullat e karantinës.

Tirana Internacional Airport njofton se fluturimet e konfirmuara

Pegasus – Antalia – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)

Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim

Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Dortmund dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim

Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim

Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim

Blue Panorama – Tiranë – Torino dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim

EasyJet – Tiranë – Gatwick dhe kthim

Albawings – Tiranë – Venecia dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Karlsruhe dhe kthim

SkyUp – Kiev – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)

Air Albania – Tiranë – Piza dhe kthim

Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim

Blue Panorama – Tiranë – Milano dhe kthim

Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Paris dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim

TUI – Tiranë – Bruksel dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Bergamo dhe kthim

British Airways – Tiranë – Heathrow dhe kthim

EasyJet – Tiranë – Milano dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim