‘Edi Rama u ka thënë 7 grave të tija…’, Monika Kryemadhi ben deklaratën e forte per Ramen

Si gjithmon kur afrohen zgjedhjet te gjitha palet politike sulmojne njera tjetren keshtu ka ndodhur dhe me Kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi ne nje deklarate ne emisionin Open ka ironizuar kryeministrin Rama për mos mbajtjen e premtimeve.

“Edi Rama u ka thënë të dua deri në v dekje 7 grave deri tani, edhe i ka ndarë të gjitha. Edi Rama i ka të humbura zgjedhjet”.

Me tej Kryemadhi tha “Unë nuk kam frikë nga Edi Rama.

Po të ishte dikush tjetër në krye të PS do ta kishim shumë më të vështirë.

Po të ishte Pandeli Majko në krye të PS do ta kishim më të vështirë në zgjedhje”- tha Kryemadhi.

Por megjithate tashme Shqiperia eshte nje vend ku klasa politike po mjeron popullin cdo dite e me shume.