Rikthehen termetet serisht po jo ne vendin tone por ne Greqi.Ja sa ishte magnituda

0
321

Rikthehen serisht lekundjet sizmike ne ballkan por kesaj rradhe jo ne vendin tone por ne Greqi.

Termeti i sotem ka shkundur Greqinë, duke rikthyer serisht ceshtjen e termetit dhe shqetesimin qe te jep nje lekundje e tille.

Mësohet se lëkundjet e tërmetit të shkallës 5 Rihter, janë ndjerë në Athinë dhe Selanik.

Fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar dhe cdo gje ka shkuar mire.