Rikthehen tërmetet serisht lëkundjet ndihen deri në Selanik

0
440

Psas Shqiperise tashme lekundjen po ndihen dh ene Greqi.Lajmet bejn te ditur se termeti i mbremjes se sotme eshte ndjere deri ne Selanik.

Një tërmet me magnitudë 4.6 e shkallës riter është regjistruar në detin Egje.

Lëkundjet raportohet se janë ndjerë deri në Selanik dhe ne dis qytete ne Greqi.

Muaji shtator ka pasur disa termete ne Ballkan sidomos ne vendin tone por cdo gje ka kaluar ne paqe dhe qetesi.

Metereologet bejn me dije se kjo eshte nje gjendje noramle dhe nuk duhet te shqetesoheni.