Rikthehen reshjet e shiut, ja cilat zona preken. Metereologu: Gjysmen e dyte te Gushit pritet..

Sipas metereologut Hakil Osmani, nga dita e hene deri te merkuren pritet te kemi nje renie te lehte te temperaturave. Ndersa nga dita e enjte dhe ne vijim pritet renie e ndjeshme e temperaturave me 6-7 si atyre minimale ashtu edhe atyre maksimale.

Fundjava qe vjen pritet qe vlerat maximale te shkojne deri ne 34 grade celcius te cilat jane dhe vlerat normale te muajit Gusht.

Te henen deri te merkuren priten reshje minimale ndersa te enjten e ne vijim priten reshje intensive, sidomos ne zonen veriore dhe verilindore ndersa pjesa tjeter me momente te pakta shiu.

Nderkohe ne bregdet javen qe vjen priten reshje te paperfillshme. Kryesisht do te kemi dominime te kthjellimeve me pak pika shiu. Pjesen e dyte te muajit do te kemi permiresim te kushteve te motit sidhe pritet te rikthehen temperaturat e larta.