Rikthehen lëkundjet në vend, ja ku është ndjerë, dhe sa ishte magnituda

0
325

Me sa duket sot ka pasur nje rikthim lëkundjesh termeti në vend.

Qe pas nentorit te 2019 vendi yne ka pasur nje qetesim nga kjo pikepamje. Megjithse sapo e morem veten nga lekundjet na doli pandemia qe sikur na i harroi ato.

Lekundja sizmike ka qene me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter por është ndjerë vetem në qytetin e Lezhës dhe rrethinat e tij.

Duke pare raportimin nga Qendra Evropiane e Tërmeteve, lëkundjet u regjistruan në një thellësi 12 kilometra, ndërsa epiqendra ishte në Ungrej të Lezhës.