Reagon ashpër moderatorja Arbana Osmani per gjendjen: Policia që nuk duam, turp!

Forca e treguar ndaj (15-vjeç) në Tiranë nga efektivët e Policisë së Shtetit, është denoncuar edhe nga personazhet publikë.

Arbana Osmani ka shpërndarë një foto ku shkruan në një postim në Instastory ”Policia që nuk duam, turp!”.

Ajo eshte shprehur se ne nuk e kuam kete gje.

Një qytetar arriti që të regjistronte momentin e forces së efektivëve kundër adoleshentit, ndërsa sot një nga policët është pezulluar dhe për tre të tjerë kanë nisur hetimet nga Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesave.

Duhet me shume kujdes dhe te jemi me te matur.