Edi Rama jep njoftimin e bukur për shqiptarët: Më datën 31 dhjetor në Shqipëri, vjen…

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije që më datën 31 dhjetor do të mbërrijnë 375 mijë doza të vaks1nës Pfizer.

Kreu i qeverisë theksoi se shqiptarët do të vaksinohen dyfishi i numrit të parashikuar dhe vitin 2022 do tre vijne 1.5 milione vaksina te tjera.

“Kanë ardhur më shumë se 2.6 milion. Jemi në pritje që më 31 dhjetor të vijnë 375 mijë vaksina nga kompania Pfizer. Për 2022 do kemi 1.5 milion doza vaksinash të tjera”, njofton qeveria Rama.