Prezantuan se bashku ne festivalin e madh te Sanremos, ja fjalet qe thote Georgina per Alketa Vejsiun

Alketa Vejsiu dhe Georgina prezantuan bashkë skenën e “Sanremos” në natën e tretë të festivalit. Kjo ishte nje pervoje shume e bukur dhe te dyja bukuroshet shkelqyen ne skenen e Sanremos.

Që të dyja prezantueset u pelqyen nga publiku, madje tërhoqën shumë vëmendjen dhe u komentuan kudo ne rrjetet sociale, madje ne media ato duken me te lumtura se kurre.

Alketa ka postuar një foto me Georginën dhe shkruajti nje status per te: “Me të mrekullueshmen Georginën ne ndamë skenën së bashku dhe e gjitha qe nje kenqesi e vecate. Një bjonde, një brune, të dyja jo italiane, por e duam Italinë! Por edhe Italia na deshi”. Keshtu eshte shprehur Alketa ne ne statusin e saj per Georginen.

Menjehere pas Alketës, ka reaguar edhe Georgina që gjithsesi ka thënë dy fjalë për moderatoren shqiptare. Ajo eshte shprehur “Bukuri! Ishte një kënaqësi”.

Suksese te metejshme per te dyja.