Po vjen dimri??/ Ja sa pritet të shkojnë temperaturat…

0
415

Gjatë ditës së sotme pritet që të ketë mot të paqëndrueshëm. Shërbimi Meterologjik bën me dije se do të ketë reshje shiu të izoluara përgjatë relieveve malore kryesisht në mesditë e pasdite. Temperaturat në zonat malore ditën e nësërme shkojnë në 10°C.

Njoftimi i Shërbimit Meterologjik Us htarak: Vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira.

Reshje shiu të izoluara përgjatë relieveve malore kryesisht në mesditë e pasdite. Era do të fryjë nga veriperëndimi-verilindja me shpejtësi mesatare 1 deri 8m/sek, e hera-herës pergjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore era fiton shpejtësi deri në 15m/sek. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 10°C deri në 23°C

zonat e ulëta 14°C deri në 28°C

zonat bregdetare 15°C deri në 27°C.