Po i vjen fundit, edhe për pak orë vapes. Meteorologët: Nga e marta Shqipëria ndryshon moti

Pas diteve te nxehta pritet qe moti te freskohet dhe te fillojne reshjet e shiut.

Paqëndrueshmëria e cila do të prekë Mesdheun dite ne vazhdim, parashikohet të sjellë kontraste të forta termike.

Për pasojë, reshjet e shiut prej së martës e deri të enjten do të marrin karakter shtrëngatash me rrufe e breshër të izoluar ndaj moti do te freskohet perseri.

Era, do të fryjë e lehtë e mesatare në bregdet kryesisht me drejtim juglindje.

Nga dita e enjte pritet qe moti te qetesohet dhe reshjet e shiut te pushojne.