Home TE NDRYSHME Pipero: Nëse keni simptoma, mos u alarmoni! Merrni keto medikamente per 3-4...

Pipero: Nëse keni simptoma, mos u alarmoni! Merrni keto medikamente per 3-4 ditë, më pas kontaktoni mjekun e familjes, mos e beni kete gabim

821
0

Muaji nentor pritet te jete nje muaj i veshtire per vendin tone megjithese shifrat jane te larta .

Por mjeku Pëllumb Pipero i bëri thirrje të gjithë qytetarëve shqiptarë që të mos alarmohen por te jene te kujdesshem te perdorin masken dhe te lajne duart.

Ai thotë se nëse qytetarët shfaqin simptoma si temperaturë apo kollë për 3-4 ditë të mos shkojnë tek mjeku i familjes por të trajtohen me paracetamol apo aspirina apo dhe antigripale.

Me tej Pipero tregoi qe qytetaret nuk duhet te perdorin antibiotiket sepse mund te na kushtoje me pas.

Pini sa me shume caj dhe uj sepse eshte aleati me i mire dhe vitaminen D dhe per cdo ilac qe do perdorni duhet te keshilloheni me mjekun specialist.

Per me shume shihni videon