Për pak orë ndryshon gjithçka, ja çfarë parashikohet ne ditet ne vijim ne Shqipëri

0
477

Ndryshon moti diten e sotme teksa diten e shtunë moti ishte i kthjellët me vranësira në zhvillim, kryesisht në mesditë e pasdite me reshje shiu në zonat malore situata do te paraqitet ndryshe ditën e diel ndaj vapa do te filloj serishte dhe pritet qe muaji gusht te rikthehet vapa afrikane ashtu sic ka bere cdo vit.

Sipas sinoptikanëve, do të mbizotërojë moti i kthjellët me vranësira kalimtare.

Dhe era do të fryjë nga veriperëndimi e lehtë e mesatare.

Temperaturat do të pësojnë luhatjet si më poshtë

Dhe ky muaj pritet qe i nxehte afrikan te rris temperaturat.