Pellumb Pipero del me deklaraten e re se a do te futemi ne karantin perseri pasi po shtohen shume rastet?

0
551

Pëllumb Pipero ka folur për situatën e koronavirusit në vend qe eshte problematike. Mjeku ka thënë se nuk do të kemi një rikthim të karantinës, duke shtuar se pandemia na dha mësimin që karantina ishte e detyrueshme, por jo një zgjidhje ndaj nuk besoj se ne do te kthehemi ne karantine por duhet te kemi sa me shume kujdes dhe te jemi te kujdesshem.

Mos harroni higjenen e duarve dhe te duhet te lani duart sa here qe vini ne shpi dhe te me dizinfektues.

Pipero mendon se ka ardhur koha për të vendosur maskën me detyrim për shkak se janë rritur shumë numrat e të infektuarve.

“Ka ardhur momenti ta bëjmë me detyrim ligjor maskën. Deri dje, thosha që maska nuk duhet përdorur në rrugë, kur ecim.

Ndaj jini te kujdesshem.