Pas Veliaj plas koronavirusi ne parlamentin Shqiptar.Ja kush jane deputet e infektuar

0
467

Pas infektimit te Erion Veliaj behet me dije se diten e sotme u mesua se 3 deputetë të Kuvendit kane rezultuan pozitv me koronaviris dhe ata jane Ralf Gjoni, Eljo Hysko dhe Enver Roshi por nga dita e sotme kuvendi ka marrur masa te reja

Kuvendi nuk do të ndërpresë seancat plenare, por ka vendosur të dezinfektojë sallën dhe të shkurtojë afatin kohor të diskutimeve qe te mos infektohen te gjithe.

Lajmin për infektimin me Covid e kanë dhënë vetë deputetët të cilët u kanë bërë apele qytetarëve që të marrin masa dhe të jenë të kujdesshëm sepse kjo nuk eshte nje loje duhet te ruajm distancimin social dhe te jemi vigjilent.