Pas vajzes se tij Ajkes, Bes Kallaku zbulon edhe emrin e vecante qe do t`i vendosi djalit

Dy vjet me pare Xhensila dhe Besi u ben prinder per here te pare.

Me ardhjen e vajzes ne jete, filluan te komentohej emri i vecante qe ata i vune te bijes.

Origjina e emrit Ajka ishte nga femijeria e tij ku ajo kujton se kur Ija e tij ziente qumeshtin ai mezi priste t`ia merrte ajken.

Kjo ka qene edhe arsyeja e emrit te bukur te vogelushes se familjes Kallaku.

Cifti tashme ne intervistat e tyre te fundit kane dhene edhe nje deklarate shume te bukur ku shprehen se ata duan nje familje te madhe dhe se Ajken nuk do ta lejne vetem pa moter a vella.

Gjithashtu nder te tjera Besi ka shpehur se edhe kur te behet me djale ai do te kete nje emer patjeter interesant.

Aktori ka folur ne emisionin ‘Treshat’ dhe ka treguar se djali i tij do ta kete emrin Kajmak.

Por kjo mbetet per tu pare per sa kohe qe serioziteti i Besit gjate emisionit te besohet si i vertete.