Pas shkollave, hapen kopshtet dhe cerdhet, ja data kur do te nisin

Nje shprese e madhe po vjen qe koronavirusi po largohet dhe ne po i rikthehemi jetes normale.

Ministrja Manastirliu beri me dije mbremjen e djeshme se nese te dhenat do te jene te qendrueshme bazuar ne kriteret e komitetit teknik per vleresimin e situates epidemologjike, nga data 1 qershor po planifikohet te lejohet hapja e kopshteve dhe cerdheve publike dhe private.

Nderkohe protokollet e sigurise do te behen te ditur ne ditet ne vijim.

Per me shume shikoni videon.