Pas përhapjes së virusit, Kina goditet edhe nga një tërmet i fortë.Ja sa balle ishte

E gjithe bota i ka syte nga Kina pas virusit tani e ka rradhen lekundjet sizmike.

Keshtu ka ndodhur diten e sotme ku Kina eshte tronditur nga nje termet 5.1 balle te shkalles rihter.

Epiqendra ka qenë në provincën Sichuan, ndërsa vatra e lëkundjeve ka qenë në thellësinë 10 km.Dhe nuk ka pasur pasoja por njerezit jane ne panik se mbase perseritet perseri nje lekundje e tille.

Pas virusit Kina duhet te perballet dhe me termetin.

Keto jane dite te veshtira per Kinen.