Pas dështimit në zgjedhjet e 25 prillit, Rudina Hajdari lë Shqipërinë dhe niset urgjent ne Amerikën

Zgjedhjet e 25 prillit ishin një tregues domethënës për një humbje bindëse që Rudina Hajdari korri si fryt të fushatës së saj.

Ky rezultat duket se e ka nxitur të largohet të paktën momentalisht nga Shqipëria duke shkuar në Amerikë.

Pak ditë pasi u njoftua se Berisha u shpall non grata, Rudina Hajdari ka takuar drejtorin për çështjet e Europës qëndrore dhe jugore Dave Konstelancik.

Për këtë takim ajo tha se kanë ndarë shqetësimet për situatën në Shqipëri, veçanërisht problemet që vendi ka me krimin e organizuar dhe korrupsionin.

Sakaq, shihet se kohët e fundit Rudina ka qenë mjaft aktive në rrjetet sociale për fansat dhe ndjekësit e saj.

Ajo po ashtu ka shkuar dhe në studion e fotografit shqiptarë me famë ndërkombëtare, Fadil Berisha. /xhoana/noa.al