Monday, March 30, 2020
Home Blog Page 830

10 ushqimet që të plakin më shpejt

Në organizëm pasqyrohet kultura jonë e të ushqyerit dhe për këtë duhet të kemi kujdes se çfarë hamë apo pimë, në të kundër do...

Ushqimet më të mira dhe më të këqija për stinën e verës

Stina e verës është një stinë e nxehtë dhe ushqimet që konsumojmë gjatë kësaj stine janë të ndryshme nga stinët e tjera. Sipas mjekësisë,...

Si të largoni erën e keqe të këmbëve

Ja disa kura në kushte shtëpie për erën e keqe të këmbëve. Era e keqe e këmbëve mund të jetë vërtetë shqetësuese dhe e sikletshme...

Pesë ushqime që shkatërrojnë dhëmbët

Ushqimet që definitivisht dëmtojnë dhëmbët janë pijet joalkoolike, karamelet dhe pijet energjike, të cilat janë shumë të pasura me sheqer. Sheqeri, si një karbohidrat ngjitës,...

“Ndihem e lodhur”, vajza 12 vjeçe vdes nga një sëmundje e rrallë

“Mami ndjehem gjithmonë e lodhur”. Me këto fjalë vogëlushja ka njoftuar për simptomat e para të sëmundjes së saj e cila i mori edhe...

Si të qetësosh dhimbjet e veshit

Dhimbjet në vesh jane quajtur gjithashtu Otalgia dhe mund të shfaqet në një ose të dy veshët. Ajo mund të ketë karakter të ndryshëm...

Pihet vetëm para gjumit: Lëngu i cili shkrin gjithë atë që i keni ngrënë...

Ndihmësi më i mirë për humbje të peshës trupore që do ta gjeni ndonjëherë. Ëndërr e çdo femre është të ketë trup të përsosur, pa...

9 Arsye pse jeni të lodhur

Gjatë ditës shpesh ndihemi të përgjumur dhe të lodhur dhe si zgjidhje shumë prej nesh gjejnë konsumimin e një kafeje tjetër që sipas specialistëve...

10 ushqimet që rrisin energjinë trupore

Dietologë britanikë kanë përpiluar një listë me dhjetë ushqime, të cilat duhet të jenë patjetër pjesë e tryezës tuaj, në mënyrë që të merrni...

Si të kemi dhëmbë të bardhë si perlë

Një buzëqeshje shndritëse është ëndrra e të gjithëve. Por para se t’i drejtoheni dentistit , ne ju japim disa ide për zbardhjen e dhëmbëve...
276,591FansLike
17,037FollowersFollow
15,100SubscribersSubscribe

Recent Posts