Saturday, October 19, 2019
Home Blog Page 829

Receta e ujit detox është e thjeshtë, e shijshme dhe dietike

Të gjithë e dimë se sa i rëndësishëm është uji për trupin tonë e sidomos në stinën e verës. Nëse po lufton për t’u...

Sallatat më të shijshme të verës

Janë mjaft të lehta dhe hidratuese duke mbajtur trupin të freskët. Ka nga të gjitha llojet, me fruta, me perime, me farëra që janë...

Ushqimet që parandalojnë humbjen e kujtesës dhe plakjen e qelizave të trurit

Një regjim i shëndetshëm ushqimor shoqërohet me jo pak përfitime shëndetësore! Gjithçka që ju hani reflektohet në pamjen e sjelljen tuaj! Nëse ndiheni të lodhur,...

Një smoothie i shijshëm për bark të sheshtë

A e dini se ju duhen vetëm pak përbërës: 1 filxhan me qumësht bajame, 1 banane, 1 gjysmë avokado, 1 lugë gjalpë bajame, 1...

Ne i konsumojmë, por nuk e dimë se në Amerikë nuk lejohen

Shumë produkte që në Shqipëri mund t’i gjesh në çdo cep, në çdo dyqan apo edhe supermarkete, në fakt nuk lejohen në Amerikë. Ja...

Ushqimet që duhet të konsumoni kur jeni të stresuar

Duke qenë se ngarkesa e trurit shkakton stres tek individë të ndryshëm, dëshira për të ngrënë bëhet e papërballueshme në të tilla raste. Natyrisht,...

Brokoli, ilaçi i diabetit

A e dini se përveç të tjerash, brokoli mund të jetë çelësi kyç për të trajtuar edhe këtë sëmundje kaq të përhapur në ditët...

Stina e shalqinjve, i dobishëm për fëmijët e të rriturit

Jemi në verë dhe një nga frutat më të shijshme dhe më të dobishme për fëmijët dhe të rriturit janë shalqinjtë. Ky frut rritet me...

Ilaçe alternative kundër kancerit

Në internet mund të lexohen ilaçe të ndryshme natyrore kundër kancerit. Luleradhiqe, soda e bukës, vitamina B17, janë vetëm një pjese e ilaçeve alternative...

Ja çfarë bëjnë njerëzit e mençur dhe suksesshëm para gjumit

Ajo çfarë bëni para gjumit, flet shumë për karakterin tuaj. Këmbëngulja për të fjetur menjëherë pasi jeni shtrirë nuk është mënyra e duhur. Sado të...
266,495FansLike
13,323FollowersFollow
6,190SubscribersSubscribe

Recent Posts