Nuk pritej/ Babai i Aldi Ramës vjen nga Greqia për varrimin e të birit (Foto)

Ashtu siç u njoftua edhe më herët sot në orën 14:00 në Durrës do të kryhet varrimi i 21-vjeçarit Aldi Rama.

Mamaja e tij Valbona Kolgjini ka hapur dyert dhe familjarë të shumtë kanë shkuar për ngushëllim në shtëpinë e saj.

Ndërkohë ka mbërritur para pak çastesh edhe babai i Aldi Ramës, shtetasi Rufan Rama i cili jetonte në Greqi.

Duke folur për mediat babai i 21-vjeçarit tha se nuk kishte kontakte me djalin e tij pasi ai jetonte në Greqi ndërsa Aldi Rama kishte vendosur të jetonte me gjyshërit e tij në Lezhë.

Prindërit e 21-vjeçarit ishin divorcuar vite më parë dhe sipas miqve e familjarëve të tyre ky ishte shkaku se përse Aldi i kishte përfunduar në këtë gjendje.