Nuk ndjente asnjë aromë që prej fëmijërisë, 25-vjeçares i rikthehet nuhatja pas infektimit me kovid!

Që prej fëmijërisë, Nancy Simpson, 25 vjeçe kishte humbur shqisën e nuhatjes. E reja nga Londra u rrit pa këtë shqisë, megjithatë pasi kaloi kovidi, gjithçka ndryshoi.

Ajo rifitoi nuhatjen.

“Gjatë kohës së festave kam qëndruar në shtëpi dhe aty kuptova se mund të nuhasja. Më pëlqen të ndjej aromën e frutave, erëzave dhe qirinjve” tha ajo.

Miliona britanikë kanë përjetuar ansominë(humbjen e nuhatjes) gjatë pandemisë, një simptomë e zakonshme e kovidit.

Për Nancy-n mesa duket kovidi, nuk rezultoi edhe aq keq./M.M-dritare.net