Nuk ka qetesi serisht termet diten e sotme.Ja ku ishte epiqendra

Kreta nuk gjen qetësi. Dy dridhje të tjera janë regjistruar pasditen e sotme në zonën në jugperëndim të Arkalochoris me një thellësi 5 km.

Aktiviteti sizmik në zonën ku një javë më parë humbi jetën një person dhe u lënduan disa të tjerë vijon që të jetë i lartë.

Dy lëkundjet sot u regjistruan në orën 16:25, 3.3

Rihter dhe e dytë në 16:31 3.6 Rihter. Lëkundjet janë ndjerë deri në Heraklion.

Shkollat ​​fillore dhe të mesme do të jenë mbyllur edhe nesër. Lëkundjet kanë shkaktuar frikë dhe panik te qytetarët që kanë dalë në rrugë./ db/Abcnews.al