Nuk ia doli dot pavarësisht mbështetjes së shqiptarëve, në çfarë vendi u rendit Ana Gjebrea në Eurovision

Ka përfunduar mbrëmjen e djeshme Junior Eurovision 2021. Nata finale e Festivalit të këngës për fëmijë u zhvillua mbrëmë më 19 dhjetor në Paris, të Francës.

Shqipëria u përfaqësua nga Anna Gjebrea, e cila interpretoi “Stand By You “.

Megjithëse një zë shumë i bukur dhe një këngë pretendente, “Stand By You “, u rendit vetëm e 14-a nga 19 finalistë.

Festivali u fitua nga Armenia. Malena, 14 vjeçe, u shpall fituese me këngën – Qami Qami