Nuk e dinit, Kader e serialit me te bukur “Lule të vetmuara” është vajza e aktores së njohur turke

Eshte nje nga serialet me te bukura dhe me te ndjekura ne Tv Klan “Lule të vetmuara” ka patur shumë shikueshmëri që në episodet e para dhe publikut i ka pëlqyer shumë historia e këtij seriali kaq te bukur Turqit dine shume mire ti mbajne shikuesit ne emocione dhe serialet e tyre jane gjitmone shume te bukura dhe kane nje audience te madhe.

Por një nga personazhet kryesor të “Luleve të vetmuara” është Kaderi vazjza shume e bukur dhe me rolin e vecante. Ajo luan rolin e një vajze e cila është vazhdimisht në kërkim të prindërve të saj. Dhe eshte gjithmon ne kerkim te tyre.

Kader në jetën reale quhet Çagla Irmak dhe është e bija e një aktoreje shumë të famshme turke. Atë e njihni edhe ju pasi ka luajtur në disa seriale që janë transmetuar në Shqipëri. Gjithmon ajo luan role te bukur dhe eshte nje aktore shume e mire.

Nëna e Kaderit në jetën reale quhet Hulya Gulsen Irmak.

Ajo ka luajtur rolin e Hafizes në serialin “Mos u dorëzo” që është transmetuar në Vizion plus dhe rolin e Dilberit në serialin “Trumcaku”.

Me poshte do te shikoni 2 aktoret nene e bije se bashku.