Nuk do ta shikojme me ne ekran. Dënohet me 16 vite burg ylli i telenovelave turke

Gjykata e Stambollit ka dënuar me 16 vite e 8 muaj burg aktorin e njohur të telenovelave Adnan Koç.

Ai u arrestua në qytetin Atasehir gjatë një operacioni , ku ai bashkë me vëllain dhe disa të tjerë plagosën disa policë.

Sipas “Sabah“, krahas akuzës për trafik të lëndëve narkotike, gjykata e dënoi atë.

Kjo është një akuzë e rëndë në Turqi, për të cilën ai tashmë duhet të japë llogari përmes kalimit të shumë viteve në burg.

Koç ka luajtur në një numër të madh telenovelash turke, një pjesë e të cilave janë transmetuar edhe në Shqipëri.