Njihuni me 24-vjeçaren që shet qumështin e gjirit dhe bën mijëra euro, deri tani ka shitur 500 litra

0
1382

Rafaela Lamprou nga Qipro 7 mauj me pare ka lindur femijen e saj te pare dhe ajo ka pasur shume shpenzime dhe ajo ka gjetur nje menyre shume te mire per te fituar pora duke shitur qumeshtin e gjirit.

Ajo eshte 24 vjec dhe ka nje ide gjeniale pasi qumeshti i gjirit eshte me vlera ushqyese dhe me plot proteina.

Trupi i Rafaelas nisi të prodhojë më shumë qumësht gjiri nga sa kishte nevojë djali i saj, Anjelo dhe 24-vjeçarja, për të mos e shpërdoruar vendosi që të kërkojë në internet.

Aty gjeti në disa faqe persona, kryesisht meshkuj që kanë për pasion “bodybuilding” të interesuar që të paguanin për qumështin e gjirit.

Pa u menduar dy herë, 24-vjeçarja u vendos në kontakte me ta dhe nisi që të shesë qumështin e saj. Thotë se deri më sot ka shitur rreth 500 litra qumësht gjiri dhe vetëm nga shitjet ka grumbulluar rreth 6 mijë euro.

Meshkujt që ushtrojnë “bodybuilding” besojnë se qumështi i gjirit ndihmon në rritjen e sasisë së muskujve të tyre.