Home TE NDRYSHME Njerezit dalin me vrap.Ja çfarë ka shkaktuar tërmeti në Greqi.FOTO

Njerezit dalin me vrap.Ja çfarë ka shkaktuar tërmeti në Greqi.FOTO

380
0

Mediet greke publikojnë pamje të reja nga tërmeti qe lekundi zonën e Heralionit.

Siç shihet në foto, tërmeti ka shkaktuar jo pak dë me, duke thyer dritare e çarë mure. Lëkundja ishte me magnitudë 4.8 të shkallës Rihter, ndërsa ka shkaktuar mjaft panik te qytetarët.

Ata kanë pësuar dëme nëpër shtëpi, ndërsa pronarët e marketeve dhe lokaleve u përballën në mëngjes me produkte e sende të rëna në tokë, kur hapën dyert e bizneseve të tyre.

I gjithe muaji korrik eshte pasuar nga lekundjet e termetit ne zonen e ballkanit dhe me gjere.