Një tjetër tërmet “shkund” Filipinet ja sa ishte magnituda.

Filipinet lekunden serisht nga nje termet tjeter.Ky vite eshte viti i tyre kane filluar qe ne 2019 dhe ende shume vende lekunden cdo dite.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 6.0, ndërsa epiqendra e tij ka qenë në ishujt Mindanao.

Vatra e tërmetit ka qenë në thellësinë 10 km dhe cdo gje ka shkuar qete dhe pa pronbleme shpresojme qe situata te jete e qetesuar.

Raportohet se lëkundjet, të cilat janë regjistruar rreth orës 14:40, janë ndjerë edhe në Indonezi.

Kujtojmë këtu që prej muajit shtator, Filipinet janë goditur nga disa tërmete të fuqishëm me mangnitudë mbi 6 të shkallës Rihter.

Termetet kane qene cdo muaj ne Filipine ne cdo muaj ka pasur lekundje dhe pasojat kane qene te ndryshme.

Shpresojm qe toka te qetesohet me lekundje me te lehta.