Home TE NDRYSHME Nga e hëna rinis karantin, bare e restorante të mbyllura. Ja cdo...

Nga e hëna rinis karantin, bare e restorante të mbyllura. Ja cdo behet me shkollat

1766
0

Nga e hëna, baret, restorantet, teatrot, pishinat dhe sallat e fitnesit do të mbyllen për një muaj, dhe organizimet publike do të kufizohen deri në dy familje maksimumi ose mbledhje deri në dhjetë persona.

Ky eshte rregulli i ri qe do te futet ne fuqi nga dita e hene ndaj eshte periudhe e veshtire dhe besojme se kjo do jete e fundit.

Por shkollat shkollat, çerdhet dhe dyqanet do të qëndrojnë të hapura.

Sipas Kancelares, “populistët që pretendojnë se koronavirusi është i padëmshëm janë të rrezikshëm dhe të papërgjegjshëm”.

“Gënjeshtrat dhe dezinformimi, teoritë e konspiracionit dhe urrejtja dëmtojnë jo vetëm debatin demokratik, por edhe luftën kundër virusit,” tha ajo, duke shtuar se kjo e vë në rrezik jetën e njerëzve.

“Dimri do të jetë i vështirë,” tha ajo. “Katër muaj të gjatë, të vështirë. Por do të marrë fund ”.

Ndaj duhet te ruajm distancimin social dhe te jemi te kujdesshem te ruajm veten tone dhe familjet tona.
Perdorni masken dhe lani duart.