Home TE NDRYSHME Ndryshon moti.Reshje të forta shiu në të gjithë vendin, ja deri kur...

Ndryshon moti.Reshje të forta shiu në të gjithë vendin, ja deri kur do të zgjasin

306
0

Rikthehet moti me vranesira dhe reshje shiu pas diteve te nxehta.

E gjithe veni eshte perfshir nga shira te lehte dhe ka qene nje dite e fresket kjo kohe mund te zgjase deri ne diten e enjte dhe me pas moti do te rikthehen temperaturat e larta.

Temperaturat e ajrit ulen sërish në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 27°C. Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi deri 45-50 km/h nga drejtimi Verilindor-Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 5 ballë.

Vijon ndikimi i kushteve atmosferike të paqëndrueshme duke diktuar vranësira dhe rrebeshe shiu në Europën Juglindore, Lindore dhe Ishujt Britanikë. Ndërsa kthjellimet dominojnë Europën perëndimore dhe Veriore