Na përlot me rolin e saj! Flet Ejlyli, tregon të pathënat e jetës së saj: Ja si u bëra…

0
1099

Biran Damla Yilmaz është aktorja turke qe luan rolin e “Ejlylit” në serialin shumë të ndjekur tashme ne tv klan “Lule të vetmura”.

Ne nje interviste te revisten WHO aktorja e re vetem 22 vjec ka treguar si eshte bere aktore dhe gjithashtu disa te pathena nga jeta e saj qe nuk i dinim.

Biran ne jeten reale tregon se ka eshte shume e lidhur me familjen e saj e vecanerisht me mamane dhe motren e vogel. Mamaja eshte shoqja e saj e ngushte dhe me motren i ka marredheniet shume te mira.

Ndryshe nga rolet ne filmat ne jeten reale aktorja tregon se eshte vajze e forte dhe ka mesuar shume nga gabimet.

Por sipas saj qe ne vogeli ka nisur te imitoje aktoret e filmave e madje spikeret e lajmeve me shume kenaqesi.

Pastaj teksa rritej Biran kishte filluar te kuptonte me mire dhe nje dite kujton se i kishte thene te emes: “Shiko mami mos prit nga une te kem nje pune normale sepse nuk mundem, pergatitu per ate qe do te shohesh.”

Keshtu qe ja si u be aktore e madje qe e vogel edhe pse nuk e imagjinonte kurre te arrinte kaq shume si aktore.