Moti i kësaj jave do marri kthesën e madhe/ Pritet të ketë …

E kemi nisur kete jave me nje mot te kthjellet.

Dita e marte gjithashtu u shfaq me mot kryesisht te kthjellet e vranesira te pakta kalimtare.

Per diten e neserme parashikohet mot me vranesira dhe intervale kthjellimesh.

Dita e enjte pritet te kete nje mot me alternime kthjellimesh dhe me teper ne relievet malore edhe vranesira apo reshje te herepashershme shiu me intensitet i ulet.

Ndersa per diten e premte parashikohet te fillojne vranesirat dhe te kemi me intervale kthjellimesh me shira te herepashershme te cilat kryesisht ne Ultesiren Perendimore e zonat malore do te jene me intensitet dnga ulet deri mesatar.