Moti i keq në Itali/ Bëhet paralajmërimi edhe për Shqipërinë, ja çfarë pritet të ndodh

Jugu i Italisë ditët e fundit u përfshi nga një moti i keq duke shkaktuar d ëme të jashtëzakonshme sidomos në Catania. Cikloni pritet që të go dasë edhe vendet e tjera në Mesdhe.

Nata dhe kryesisht dita e martë, pra nesër do të ketë rrebeshe shiu në të gjithë territorin shqiptar. Nga e mërkura reshje do të ketë vetëm në zonat veriore dhe pjesërisht në zonat qendrore dhe pjesa tjetër e territorit do të mbetet me kthjellime.

Meteorologët theksojnë se gjatë së premtes do të përmirësohen dukshëm kushtet atmosferike, duke rikthyer kthjellimet.