Mos u martoni kurre me nje mashkull qe ju ben keto pese gjerat.

Mos u marto me nje mashkull qe nuk kujdeset per ty dhe sillet keq me ty.

Ti mund të mendosh që ky është një veprim i pandërgjegjshëm, por sinqerisht nuk është. Shumë gra që janë ber pishman.

Nese rri gjithe diten ne kafe ky nuk eshte mashkulli i jetes tende ndaj nje mashkull i till do te ju le ne shtepi gjith diten si sherbyese dhe ne fund ai rri gjithe diten ne kafe.

Një burrë që përdor taktika manipulative për të dalë e tija ose për të fituar në një diskutim do vazhdojë të luajë me mendjen tënde dhe të tregohet i pandershëm. Kur i provon këto manipulime ndihesh si e çmendur dhe vetëvlerësimi bie në shesh. Nëse ke mundësinë që ta kuptosh që ai e ka pjesë të lojës, përfito dhe lëre menjëherë. Është gjëja më e mirë që mund të bësh.

Ai nuk punon dhe rri gjithe diten kote dhe justifikon se nuk ka pune per mua dhe nje mashkull i tille do ju lodh pa mase dhe jeta jote do jete e veshtir.