Mos blini me salce domatesh.Ja cfare thote AKU per shishet e salces

Si gjithmon ne shqiperi ushqimet futen pa ndonje kontroll dhe ketu cdo gje eshte ne kaos ndaj qytetari duhet te kujdeset vete per te dhe ti sa me shume vete me mundesite e tij.

Ndaj do ishte mire dhe nese gjeni dicka me probleme nje ushqim te skaduar duhet denoncuar si ne AKU ashtu dhe ne portale.

Keshtu ka ndodhur dhe me salqen e domateve pas denoncimeve
eshte raportuar dhe ngea AKU qe ka marrë mostra të këtyre produkteve. Nga 11 mostra salcash domatesh, 4 prej tyre rezultuan negative. I dërguam në laboratorë të akredituar, presim përgjigje zyrtare për mostrat e tjera”, tha Allkoshaj.

Ndaj tani pritet pergjigja perfundimtare per to.

Sa me shume kujdes te tregojm aq me pak dhimdje do kemi ne trupin tone.

Per me shume shikoni videon.