Home TE NDRYSHME Mjeku shpëton për mrekulli.E tmerrshme ç’ndodhi në QSUT, pamje nga brenda spitalit/FOTO

Mjeku shpëton për mrekulli.E tmerrshme ç’ndodhi në QSUT, pamje nga brenda spitalit/FOTO

1883
0

Një incident ka ndodhur sot në një prej godinave të QSUT ku suvaja e tavanit është shkëputur dhe ka rënë mbi kokën e një mjeku por fatmirësisht pa pasoja.Gazetarja Lindita Çela sjell fotot dhe detajet.

“Në sistemin tonë të shëndetësisë, në përshtatje te axhendes se qeverise, kemi burgosur mjek, infermjere e kemi shfryre gjithe urretjen tone edhe ndaj pastruesve.

Ama, qeveria apo strukturat e posaçme, kurre nuk kane hetuar apo arrestuar askend per pune jashte cdo standarti ne godinat spitalore.

Ky mjek ishte me fat sot, pasi per pak minuta shpetoi qe mos ti binte tavani mbi koke. Edhe nje gje.

Godina u inagurua ne dimer si nje nga premtimet e rradhes se mbajtuara per “SHENDETESINE FALAS””, shkruan Çela.