Ministrja Manastirliu e pranon dhe ngre alarmin për variantin DELTA: Alert i shtuar, ka një….

0
293

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka lëshuar thirrjen urgjente ndërsa pranon prezencën e variantit DELTA në vendin tonë.

“Qendra e V.a.k.s.i.n.imit në “Air Albania” – Aty ku të hënën, nis java e vaksinimit të hapur për çdo qytetar +18 vjeç, në çdo qendër shëndetësore, në qendrat e vaksinimit të përqëndruar dhe derë më derë në komunitet.

***Një apel për të gjithë qytetarët, të vaksinohen sa më parë, pasi ka një alert të shtuar për prezencën e variantit Delta.” Katër ditët në vijim, në kryeqytet, do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.