Mësuesja e shkollës fillore rezulton e prekur me korona virus, 242 nxënës futen ne karantine

Italia eshte e gjitha ne karantine dhe kjo eshte menyra me e mire per te larguar virusin.

Nuk ka ber vaki kur me pare qe te ndodh dicka e till as ne shekuj me pare.

Por nje mësuese e një shkolle fillore rezultoi pozitive me koronavirus, duke bërë që të mbyllet në karantinë.Mesuesja eshte izoluar dhe me 242 nxenesit e saj plus dhe prinderit e tyre qe te kujdesen per femijet.

Kjo ngjarje ka ndodhur në Itali ne zonen e Bibbiena në Arezzo.

Lajmi u bë publik nga kryebashkiaku Filippo Vagnoli, i cili deklaroi se të izoluarit janë 242 nxënës dhe të tjerët punonjës të po së njëjtës shkollë dhe kjo ska ndodhur kurre me pare.

Por deri tani numri i te prekurve ka shkuar 9172 dhe mbi 900 veta jane sheruar qe keshtu urojme sherim te shpejte dhe kthimi i nje jete normale perseri.