Me batanije në kokë e me lot / Ja cpo ndodh sot ne Turqi

Diten e djeshme Turqia u lekund nga nje termet 6.8 balle.

Lekundjet sizmike ne Turqi kane lene shume demtime ne banesa dhe pallate qe jane demtuar

Eshte e njejta situate si ne Shqiperi ne 26 nentor.

Ekipet e shpetimit jane duke punuar dhe pse ben shume ftoht dhe temperaturat jane -7 grade por ata jane duke ende.

Njerezi kane fjetur perjashte dhe jane te mbuluar me batanije pershkak se ben ftohte.

Ata kane frike te futen ne shtepi pas asaj qe ndodhi megjithese shteti po kujdeset ne menyre maksimale dhe shpresojme qe te behet me mire.