Home TE NDRYSHME Manastirliu shkon te infektivi, mjekja fillon të qajë me të madhe, nuk...

Manastirliu shkon te infektivi, mjekja fillon të qajë me të madhe, nuk po e pushonin dot

267
0

Ministrja e Shendetesise Ogerta Manastirliu ka zhvilluar sot nje takim me mjeket e spitalit Covid1 ku bashke me te ishte edhe drejtuesi i OBSH per Evropen Hans Kluge.

NDer fjalet e saj falenderuese, ministrja ka shprehur vazhdimisht mbeshtetjen per bluzat e bardha duke i premtuar se kete lufte ndaj kesaj semundje do ta kalojne te gjithe bashke.

Mirepo ne kohen kureshte duke folur drejtori i OBSH Kluge, ajo shikohet teksa i afrohet dhe merr prane vetes nje mjeke. Ne fillim nuk kuptohet arsyeja e ketj veprimi por me pas kuptohet shume mire pasi mjekja duket qe po lotonte pa pushim.

Por ndonese ministrja dhe shefja e Infektivit jane munduar ta qetesojne, doktoreshe Nevila vazhdon te qaje ndersa Hans Kluge ishte duke folur para gjithe stafit te Infektivit.