Lëkundje tërmeti në kete qytet te Shqiperis.Ja sa ishte magnituda

0
400

Si gjithmon vera ka lekundje te lehta sizmike keshtu ka ndodhur dhe diten e sotme ne qytetin e Lushnjes
ne oren 16:16dhe në zonat përreth.

Sipas deshmitareve, termeti eshte ndjere ne qytete te ndryshme te SHqiperise, si Tirane, Durres, Fier etj po cdo gje ka shkuar mire dhe pa pasoja

Sipas aplikacionit te EMSC, epiqendra ishte ne Lushnje me magnitude 4 te shkalles rihter.