Home TE NDRYSHME Lëkundje tërmeti gjatë mengjesit te sotem në Shqipëri ja sa ishte magnituda...

Lëkundje tërmeti gjatë mengjesit te sotem në Shqipëri ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

870
0

Një tërmet me madhësi 4.4 ka goditur Shqiperin Greqin Maqedonin dhe Kosoven mëngjesin e sotëm.

Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 4:00 të mëngjesit ne te gjithe vendin dhe vendet te tjera te Ballkanit.

Epiqendra raportohet të ketë qenë 28 km larg nga Buçimasi i Pogradecit.

Deri më tani nuk raportohen të lënduar apo dëme materiale dhe cdo gje eshte qetesuar.

Po ashtu dhe ne vendet e tjera ne Greqi Kosove dhe Maqedoni cdo gje ka shkuar mira pa pasoja.