Lëkundja e madhe me magnitudë 5.8 “shkund” këtë vend, qytetarët dalin me vrap nga shtëpitë

0
272

Irani është lëkundur nga një tërmet me magniutë 5.8 ballë, me epiqendër në Bandar-e Gonaveh, në rajonin Bushehr, përgjatë Gjirit Persik, me thellësi 10 kilometra.

Sipas mediave në Iran, pas tërmetit të parë, u ndje edhe një tërmet tjetër me magnitudë 4.5 ballë, ndërsa nuk janë raportuar të lënduar dhe d ëme material.

Cdo gje ka shkuar mire dhe pa pasoja.Tashme shume vende kane pasur lekundje termeti por shpresojme qe cdo gje te shkoje mire.