Lajmi i fundit/ Një tjetër tërmet godet Shqipërinë. Ja ku ishte epiqendra

Një tjetër tërmet ka goditur vendin tonë pak çaste më parë.

Epiqendra e tërmetit ndodhet 12 km larg Pukës.

Sipas EMSC, tërmeti kishte një aplitudë 3.2 të shkallës Rihter.

Tërmeti i sotëm pason atë të mbrëmjes së kaluar në këtij zonë i cili shkaktoi plasaritje të mureve të spitalit dhe të disa pallateve.