Lajm shume i mire.Pa mjekime, foshnja shërohet nga Koronavirusi

Nje lajm i mire vjen nga nje maternitet ne Kine ku femija 17 ditesh eshte shume mire pasi nena e tij ishte e infektuar me virusin e njohur.

Mediat Kineze thane se femija e vogel u sherua plotesisht pa asnje lloj ndihme me medikamente.

Virusi nuk ka efekt tek femijet qe keshtu ky eshte nje lajm i mire.

Qe keshtu femija eshte ne gjendje shume te mire dhe u lejua qe te shkoj ne shtepi pas disa dites teste qe ben mjeket kinez.

Tashme femija eshte shendoshur dhe plot shendet.